Czas leci jak szalony. Ledwo dziecko się urodziło, kończy szkołę podstawową, idzie do szkoły średniej, a tu nagle wielkimi krokami zaczyna zbliżać się matura. Dopiero wtedy dorosły przekonuje się, że ten czas nie stoi w miejscu. Ledwo dziecko znajdowało się w wózku głębokim, a tu nagle może pochwalić się dowodem osobistym w dłoni. Przygotowanie do matury jest bardzo ważne. Pomagajmy w tym dzieciom, dzięki czemu będziemy pewni tego, że egzamin dojrzałości dobrze zostanie przez nich napisany. Wśród podręczników, jakie mogą okazać się pomocne, można wyróżnić “Matura Focus 2. Student’s Book A2+/B1. Podręcznik wieloletni”. Innym podręcznikiem, jaki na pewno okaże się bardzo pomocny, jest “Matura 2021. Matematyka. Testy i arkusze. Zakres podstawowy”.

“Matura 2021. Matematyka. Testy i arkusze. Zakres podstawowy”

Sylwia Tarała i Marzena Orlińska zapraszają do poznania materiału, który okaże się bardzo pomocny, jeżeli chodzi o przygotowanie do matury. Po pierwsze – w książce zostały umieszczone najważniejsze wytyczne, które będą obowiązywały na nowej maturze. Dodatkowo, w środku zostały umieszczone trzy rodzaje testów. Test wstępny powinien być rozwiązany w momencie, kiedy uczeń chce się uczyć, ale sam jeszcze nie jest pewien jaki materiał powinien zostać przez niego opanowany. Test ćwiczeniowy dedykowany jest, kiedy uczeń chce sobie przypomnieć dany materiał i go w odpowiedni sposób utrwalić. Test sprawdzający jest idealny na podsumowanie tego, co udało się opanować za pomocą danej książki.

“Matura Focus 2. Student’s Book A2+/B1. Podręcznik wieloletni”

Vaughan Jones i Sue Key zapraszają do nauki angielskiego. O tym, że język obcy jest ważny, wiedzą chyba wszyscy. Nie tylko nauczyciele, rodzice, ale również uczniowie. Dzięki temu, że młodzi ludzie będą umieli język obcy, ich start w przyszłość będzie o wiele lepszy. Dzisiaj znajomość angielskiego jest koniecznością, dzięki czemu można nawiązać wiele kontaktów zagranicznych. Jest to bardzo pomocne, w szczególności, jeżeli prowadzi się własną firmę. Czas na to, aby w dobry sposób nauczyć się tego języka. Materiał, który przygotowany jest w tym podręczniku na pewno będzie bardzo pomocny. Całość została podzielona na 8 rozdziałów, a w nim znajduje się po 8 lekcji – idealna ilość materiału, która jest do przerobienia w jeden rok szkolny. Uczniowie mogą z książką pracować bez problemu nawet samodzielnie, w zaciszu domowym. Podręcznik porusza wszystkie najważniejsze zagadnienia.

Ludzie - obraz autorstwa cookie_studio - pl.freepik.com