Matura Focus 2 to podręcznik stworzony dla uczniów szkół ponadpodstawowych, który jest zintegrowany z uznanymi repetytoriami wydawanymi przez Longmana. Cały zestaw pomaga jeszcze lepiej przygotować się do matury. Matura Focus 2 jest dobrym podręcznikiem także dla uczniów słabszych – pomaga budować poprawność językową na poziomie podstawowym, która jest niezbędna na egzaminie, a także przydaje się w komunikacji na codzień.

Przygotowanie do pracy z repetytorium

Podręcznik Matura Focus 2 przygotowuje także uczniów do elastycznego przejścia do pracy z repetytorium. Następnie można używać jednocześnie podręcznika oraz repetytorium, które doskonale się uzupełniają i są idealnym rozwiązaniem przez cały cykl edukacyjny. Zaletą podręcznika Matura Focus 2 jest to, iż stale powtarzane są w nim elementy i konkstrukcje zdań, o których była mowa już we wcześniejszych działach czy też etapach edukacji. Dzięki temu uczeń może stale przypominać sobie istotne elementy i pracować nad kolejnymi używając konkstrukcji, wyrażeń czy też słownictwa poznanego już wcześniej.

Obszerna wiedza

W opisywanym podręczniku Patricia Reilly, Marta Umińska i Bartosz Michałowski, którzy są jego autorami wykorzystali każdą okazję, aby poszerzać słownictwo uczniów. W publikacji można znaleźć między innymi ramki “Word Store”, które można uznać za pewnego rodzaju stały punkt odniesienia. W ramkach tych znajdują sie nowe słowa, które warto zapamiętać. Kolejnym rodzajem ramek są “Words for free”. Odwołują się one do słów, które brzmią po angielsku podobnie jak po polsku, czy też zostały zapożyczone, dlatego są one znane uczniom z ich własnego języka.

Przydatny dla nauczycieli

Matura Focus 2 to materiał, na którym bardzo dobrze się pracuje także z perspektywy nauczyciela. Książka zawiera wszystko, co niezbędne do przygotowania uczniów do egzaminu maturalnego. Podręcznik posiada wygodną formę, która została opracowana we współpracy z nauczycielami i wieloma specjalistami. Co więcej, niezbędne do nauki materiały do ćwiczeń każdy uczeń ma w swoim podręczniku, dlatego nauczyciel nie musi nic kserować. Warto wspomnieć, iż do publikacji Matura Focus 2 z www.taniaksiazka.pl dołączone są także specjalne nagrania, dzięki którym można jeszcze bardziej intensywnie pracować nad językiem. Podręcznik nie zawodzi także pod kątem kartkówek i testów – zawiera sporo sprawdzianów, które mają na celu ocenienie, jak uczeń radzi sobie z przyswajanym materiałem. W podręczniku dostępne są gotowe ćwiczenia, natomiast odpowiedzi można znaleźć w książce nauczyciela.

Ludzie - zdjęcie utworzone przez cookie_studio - pl.freepik.com